Május elsejére
A munka ünnepe nem munkanap, ami elég ironikus szerintem. Erről jutott eszembe egy másik ironikus gondolat a munkatárs-kiválasztásról.
Bill Gates mondta egyszer:
„Mindig egy lusta embert választok ki egy nehéz munkára. Mert ő talál egy könnyű utat az elvégzésére.”
(Eredetiben: I choose a lazy person to do a hard job. Because a lazy person will find an easy way to do it.)
Kellemes 4 napos hétvégét mindenkinek!
jobangel
mondta:@TBit: Máshol nem arra kellenek ezek az adatok, mint nálunk (nem diszkriminációra, csak tervezésre). Kor, családi állapot jobb helyeken tényleg csak standard, amerikai cégeknél benne van a kérdőívekben biztosan, de nem is élnek vissza vele. Kell, mert jó azt mondani, hogy x kisgyerekes dolgozik nálunk, a családi napokon a cég x százaléka megjelenik stb. CSR, PR, nem több.
Ha vki bejelenti a váltási szándékát, azt legelőször akkor érdemes, amikor megkapta a másik helyről a konkrét ajánlatot. Itt írtam róla bővebben: jobangel.blog.hu/2012/03/05/okosan_allast_valtani
jobangel
mondta:@Bachelor9: Nem tudom, mi hátrány, mi előny. A kihagyás önmagában nem jó, de ha elmondja, hogy amíg gyerekezett otthon, addig nyelvet tanult, frissített, szakmázott, követte a szakmai trendeket neten stb. akkor nem biztos, hogy baj. Ha külföldi cég, jó eséllyel kevésbé előítéletes egy kisgyerekessel, mint egy magyar cég. Minél előbb beszél minderről a jelölt, annál jobb. Mert ha emiatt nem kell, jobb még az elején kiesni, ha pedig mégis folytatják vele a beszélgetést, látszani fog, hogy ez nem is gond a cégnek. Egyenesen, őszintén, és akkor jó lesz.
TBit
mondta:@jobangel: ez a kerdes engem is erdekel.
Az is, hogy mi tortenik, ha egy – jo nevu, kulfoldi- kozvetito kitoltendo doksit kuld a telefonos interju utan. Kerdesek: kor, csaladi allapot…majd fizetesi igeny, mikor elerheto ( mi van, ha meg nem jelentette be senki,h valtani akar, mellesleg mas reszletet sem tudni a felelossegrol, idobeosztasrol, berezesrol, munkarendrol)
Bachelor9
mondta:@jobangel: koszonom. Ha nem kerdezik, szukseges emliteni? Ha mar a bemutatkozaskor felmerul, hogy miert szeretne ott dolgozni, akkor talan kesobb kellene emliteni. Vagy maskent gondolod? Egyelore nem latni a modot, hogyan lehetne ezt beleszoni, talan a bertargyalason, ahol felmerul, hogy jarulekkedvezmenyt kapnak utana.
Te mit gondolsz, a kihagyott evek hatranyosan erinthetik a folyamat kimenetelet?
jobangel
mondta:@Bachelor9: ugye van, amit ő akar elmondani, pl. ezeket, amiket felsoroltál. Mondja el, egyszerűen. Azt biztos meg fogják kérdezni, miért jelentkezett, mit gondol a pozícióról, miért szeretne ott dolgozni stb. Ott tud erre kifejtős választ adni, beleszőni ezt a mondanivalót.
Bachelor9
mondta:@jobangel: mit javasolnal a kismamanak, ha 6 honapja munkat keres, es most behivtak. Munkaviszonya van passziv, de mashova menne. Hogyan lehetne talalni elonykent, mikkel lehetne ervelni a mellett, hogy sokkal megbizhatobb, mert bizonyitani akar? Nemzetkozi ceg, nemzetkozi hr-esrol van szo. Ha nem kerdik, felhozza a temat? Koszonettel,
jobangel
mondta:@viito: Ezt Abraham Lincoln mondta 😀
doggfather
mondta:@viito: ez jó. 😀
viito
mondta:„Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e.” /Petőfi Sándor/
Narancskommunista (törölt)
mondta:@Online Távmunkás:
Legtöbb pedig a kamu Einstein idézet és anekdota. De jó példa ugyanerre a „Chomsky 10 parancsolat” is, amiről milliónyi helyen írtak, hogy nem Chomsky írta, de még mindig sok helyen előbukkan.
Online Távmunkás
mondta:@jobangel: Az ilyen mondásokat gyakran próbálják híresebb emberek szájába adni, van egy rakás Széchenyi és Churchill idézet is, aminek semmi köze egyikükhöz sem.
jobangel
mondta:@Online Távmunkás: Köszi az infót. Billnek nagyobb a hangja eszerint 🙂
Online Távmunkás
mondta:Ezt természetesen nem Bill Gates találta ki. Itt egy cikk a mondat eredetéről: quoteinvestigator.com/2014/02/26/lazy-job/
Hujber Tünde
mondta:Túl kevés a VALÓBAN lusta ember, ha több lenne, a leant is hamarabb be lehetne vezetni mindenhol.
De amíg a szorgalom van előnybe helyezve a gondolkodással szemben, addig nincs remény…. 🙁
Kíváncsi vagyok, a gondolkodásnak mikor lesz ünnepe?
Addig is boldog munka ünnepét! 🙂